Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí hygiena

Jak často česat rottweilera? My se češeme každý den, ikdyž v odborné literatuře je napsáno, že stačí jedenkrát týdně pořádně vyčesat a vyleštit. Z vlastní zkušenosti vím, že to nestačí, už i proto, že Benna je pes bytový.

Pečujeme o srst vyčesávacím hřebenem, gumovým hřbílkem a kartáčem. Ten, kdo často chodí s pejskem do přírody a na přerostlé louky, vyčesávací hřeben opravdu využije. Po každé procházce v létě, okamžitě vyčesáváme a tím vybíráme lezoucí klíšťata. Gumové hřbílko vytahuje krycí srst a kartáč vymete lupy a podobné nečistoty. Benník nepatří k příznivcům této údržby. Kontroluleme také drápy, přerostlé stříháme kleštičkami a občas některé zapilujeme pilníkem. Někdo by namítal, že velká plemena si samy obrušují drápy, ale vzpoměňme na "Ladovskou zimu" a bude nám to jasné.

Čistíme také ouška, nezasahujeme však do zvukovodu, kvůli poranění čistíme jen viditelnou nečistotu. Narozdíl od česání tady to Bennda miluje.

Občas, když se Benníkovi nechtějí kousat kostičky, tak čistíme zoubky psí pastou a gumovou násadkou na prst. Moc to nemiluje, ale drží.