Jdi na obsah Jdi na menu
 


  Jak se Benník stravuje?

Krmí se dvakrát denně, ráno vařenou stravou, večer granulemi.

ObrazekVaříme maso kuřecí, vepřové, hovězí, krůtí, má rád povařené kosti a samozřejmě to, co je pro něj nezdravé - kořeněné jídlo. Jako přílohu dáváme sojové rohlíky, rýži a těstoviny. Přidávám mu také vločky, nějakou čerstvou zeleninu (strouhanou mrkev). Vařené brambory a jinou zeleninu než mrkev nemá v masu rád, raději si to slupne samotné. Nabízím mu také ovoce, ale není z něho nadšený. Ale když si udělám ovocný salát s kysanou smetanou, zdlábne i pomeranč (vitamín C), jablko, hrušku, mandarinku, banán, ananas... Také mu občas dáme mlíčko, nebo nějaký tvarohový krém, či tvrdý krájený sýr.

Granulky má kvalitní - prodlužují život až o dva zdravé roky (nechceme dělat reklamu, kdo by měl zájem o název, nechť napíše e-mail). S touto nejmenovanou značkou jsme velice spokojeni, hlavě Benník.

Občas přidávám klobní výživu, tato značka vyrádí kloubní preparáty i pro koně a lidi.Obrazek

Jakožto mlsný pes, miluje piškoty a dokáže jich spořádat neomezené množství. Cvičíme pokrmovou metodou kombinovanou s hračkami, proto je spotřeba piškotů závratná. Kupuji také krmné piškoty - nemají tolik cukru, jako ty pro děti. Kupuji suchary pro psy a žvýkací kosti z buvolí kůže a různé "zubní kartáčky" na spapání.

I když se stravujeme velice pestře, tak neustále bojujeme s váhou. Benník je od přírody velice mohutný, tak si to vždy při návštěvě veteriárního zařízení vyslechnu...